tulipanowiec

Tulipanowiec – szybkie drzewo

Tulipanowiec (Liriodendron), powszechnie zwany jest chińskim tulipanem. Jest szybko rosnącym, kolumnowym drzewem, które w Polsce zazwyczaj dorasta do 15-20 metrów wysokości, a w Ameryce Północnej, swoim naturalnym środowisku osiąga wysokość nawet 60 metrów. 
Jeśli Wasz ogród jest pusty i chcecie szybko go zapełnić, tulipanowiec świetnie się sprawdzi. Jego roczne przyrosty wahają się granicach 50 cm.

Tulipanowiec – kwiaty

Nazwa pochodzi od kwiatów w kształcie miseczek, przypominających tulipany (ta sama rodzina co magnolie), które kwitną późną wiosną do wczesnego lata. Pojawiające się w czerwcu kwiaty mają delikatną, zielonkawo-biało-pomarańczową barwę.

Tulipanowiec – uprawa

Tulipanowiec jest odporny nawet na silne mrozy, niskie temperatury mogą uszkodzić jedynie młode, bardziej wrażliwe drzewka. Ze względu na kruche gałęzie zaleca się sadzić tulipanowce w miejscach osłoniętych od wiatru, tak by ten nie połamał gałązek.

Roślina preferuje podłoża wilgotne, przepuszczalne o odczynie kwaśnym do obojętnego.

Roślina nie wymaga specjalnej pielęgnacji, nie trzeba go przycinać czy szczególnie nawozić. Należy jednak pamiętać o podlewaniu w czasie suszy.

Tulipanowiec najlepiej sadzić wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *