Sansewieria na smog

Sansewieria – język teściowej oczyszcza powietrze

Sansewieria (Sansevieria trifasciata) zwana wężownicą, albo językiem teściowej, swoją nazwę wzięła od  włoskiego arystokraty i miłośnika roślin Raimondo de Sango księcia Sanseviero. Włoch sprowadził ją do Europy aż z Afryki. Jest to roślina pokojowa bardzo popularna również w naszym kraju.

Sanseweria roślina dla każdego

Ta popularna roślina doniczkowa nadaje się dla każdego. Jeśli regularne podlewanie kwiatów Cię przerasta kup język teściowej. To bardzo wytrzymały kwiat, który potrafi znieść wiele niedogodności jak susza, silne nasłonecznienie czy duże różnice temperatur. Jedynie czego Sanseweria nie lubi to nadmierna wilgoć. Latem podlewamy roślinę co kilka dni zimą nawet co trzy tygodnie! Z nawożeniem też nie należy przesadzać. Wężownica lubi odżywki z niewielką ilością azotu, dodajemy ją do wody jedynie w lecie i nawozimy co 2-3 tygodnie.

sansewieria

Sansewieria na smog i inne zanieczyszczenia

Naukowcy z NASA docenili wężownicę jako roślinę, która bardzo dobrze oczyszcza powietrze. W nocy sansewieria  dotlenia pomieszczenie i robi to o wiele efektywniej niż inne kwiaty. Kiedy śpimy liście pochłaniają dwutlenek węgla i uwalniają tlen. co więcej Sansewieria pochłania i rozkłada toksyczne związki jak np. formaldehyd, który wywołuje bóle głowy, bezsenność, a nawet działa negatywnie na układ oddechowy i osłabia odporność. Źródła formaldehydu wykładziny, materiały budowlane, farby czy nawet meble… Język teściowej doskonale pochłania benzen – rakotwórczy i toksyczny związek, który znajduje się np. w klejach czy lakierach. Benzen w powietrzu może powodować bóle głowy, złe samopoczucie, napady duszności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *